Sākums
   
Katalogs
   
Pakalpojumi
   
Galerija
   
Uzņēmumi
   
Pasūtīt
   
Kontakti
 
124
 
Meklē augu grupas, augu veidus, augus, uzņēmumus, uzņēmumu darbības veidus!


 
Pasākumi
 

Pievieno savu pasākumu!
 
Raksti
 

Augļu koki
AUGĻU KOKU APGRIEŠANA...
 
Sīpolpuķes
Liliju stādīšana....
 
Rozes
Rožu mēslojums OSMOCOTE-kā tas darbojas?...
 
Telpu augi
LU Botaniskajā dāŗzā zied acālijas....
 
 
Iesakam
 
1
 Roze vīteņroze SHOGUN
2
 Tūja rietumu "Tiny Tim"
3
 Imperata cilindriskā "Red Baron"
4
 Roze angļu(krūma) THE GENEROUS GADENER
5
 
6
 Floksis skarainais "Tiara"
7
 DOUBLE RINGER
8
 Īriss zemais bārdainais "Gardumiņš"
9
 Ligustrs parastais "Aureum"
10
 Hosta "Empress Wu"
 
Statistika
 

 Stādi: 5004
 Stādu veidi: 3709
 Stādu vienības: 331862
 Uzņēmumi: 24
 

     
 

Visi (112)  Augļu koki (5)  Augsnes uzlabošana (4)  Ciemos dārzā.... (1)  Dārza darbu kalendārs (3)  Dārzeņi (8)  Dažādi (16)  Lapu koki un krūmi (10)  Ogulāji (8)  Receptes (1)  Rozes (4)  Sēklas (1)  Sīpolpuķes (7)  Skuju koki (1)  Telpu augi (1)  Vīnogas (1)  Zāliens (1)  Ziedi (12)  Ziemcietes (16)  
 
Raksti > Raksta apraksts
Pievienoja: Agita (Admin) - 23.08.2011

Kailsakņu stādi


Kailsakņu stādi ir augi, kas ir izrakti no zemes, nopurināti, un ir ar kailām saknēm. Lapu kokus un krūmus stādu audzētavās norok bezlapu stāvoklī - rudenī pēc lapu nobiršanas, ziemā, agri pavasarī. Ja stādi ir jārok pirms lapas ir nobirušas, tad tos atlapo - lapas nobraucī ar roku vai nopurina, vismaz lielāko daļu. 

To dara tādēļ, ka izraktie stādi vairs neuzņem ūdeni no augsnes, līdz ar to lapas sažūst un zari pakāpeniski sakalst, kas var novest pie kailsakņu stāda bojā ejas.

Kailsakņu stādi pēc izrakšanas ir iespējami ātri jāpasargā no izžūšanas - tos vai nu stāda, vai pierok slīpi bedrītē, apberot saknes ar augsnes kārtu, ko pieblietē. Ja kailsakņu stādi ir jātransportē, tos sasien buntēs un sakņu sistēmu nosedz ar maisu vai citu materiālu. īpaši svarīgi ir pasargāt kailsakņu stādu saknes, ja ārā ir vējš vai saule - šie faktori paātrina sakņu izžūšanu.

Kailsakņu stādi ir visai izplatīta prece stādu audzētavās - tie ir lapu koki, krūmi, potētās formas, ogulāji, augļu koki, ziemcietes. Izvēloties kailsakņu stādu, jānovērtē tā sakņu sistēma - vai tā ir simetriski veidota un adekvāti liela vainagam.

Pavasarī, iestājoties siltam laikam, kailsakņi sāk plaukt, un jaunās lapiņas iztvaiko mitrumu, ko sakņu sistēma tām piegādā. Tādēļ ir svarīgi kailsakņu stādus iestādīt pirms plaukšanas, lai tie nesakalstu. Ja ir pieejams auksts pagrabs, kailsakņu stādus var uzglabāt tur un šādi aizkavēt to saplaukšanu. Vēlāk šos kailsakņus izstāda ārā un tie ļoti spēcīgi plaukst un attīstās.

Attiecībā uz kailsakņu stādu trūkumu ir jāmin tā ierobežotais realizācijas laiks - tas ir bezlapu stāvoklis. To nedaudz var pagarināt, rudenī ātrāk sākot stādus atlapot un pavasarī kailsakņus uzglabājot vēsos pagrabos vai saldētavās.

Savukārt, liels pluss ir kailsakņu stādu salīdzinoši zemā cena, kas ir mazāka kā augam podā (konteinerstādam). Papildus, pircējam ir iespēja novērtēt visas auga daļas.

"Stādaudzētava Blīdene" konsultante Mgr.Biol. Ilva Ozola/Delfi/






 
Autorizācija
 

E-pasts:  
Parole:  
 

Reģistrēties
Aizmirsu paroli
 
 
Kalendārs
 
 
 Augu ziedēšanas kalendārs
 Augu ziedu un augļu tabula
 Augļu un ogu kalendārs
 
 
 
Informācija
 

Ērtākai stadisim.lv izmantošanai aicinām izmantot Firefox vai Google Chrome

 
Reklāma











 

  
Autortiesības: stadisim.lv 2010 - 2024.
0.117421 - 18734