Sākums
   
Katalogs
   
Pakalpojumi
   
Galerija
   
Uzņēmumi
   
Pasūtīt
   
Kontakti
 
64
 
Meklē augu grupas, augu veidus, augus, uzņēmumus, uzņēmumu darbības veidus!


 
Pasākumi
 

Pievieno savu pasākumu!
 
Raksti
 

Augļu koki
AUGĻU KOKU APGRIEŠANA...
 
Sīpolpuķes
Liliju stādīšana....
 
Rozes
Rožu mēslojums OSMOCOTE-kā tas darbojas?...
 
Telpu augi
LU Botaniskajā dāŗzā zied acālijas....
 
 
Iesakam
 
1
 Tomāti Vija 15sēklas
2
 Plūme Latvijas dzeltenā Olu plūme
3
 SURROUNDED
4
 Roze Tējhibrīdroze FOLKLORE
5
 
6
 Īriss Sibīrijas Contrast in Style
7
 Roze Parka MAIJA
8
 Iris Germanica "Edith Wolford"
9
 Lilija Elusive 16/18(1gb)
10
 Āzijas gundega Dzeltena
 
Statistika
 

 Stādi: 5001
 Stādu veidi: 3706
 Stādu vienības: 331754
 Uzņēmumi: 24
 

     
 

Visi (112)  Augļu koki (5)  Augsnes uzlabošana (4)  Ciemos dārzā.... (1)  Dārza darbu kalendārs (3)  Dārzeņi (8)  Dažādi (16)  Lapu koki un krūmi (10)  Ogulāji (8)  Receptes (1)  Rozes (4)  Sēklas (1)  Sīpolpuķes (7)  Skuju koki (1)  Telpu augi (1)  Vīnogas (1)  Zāliens (1)  Ziedi (12)  Ziemcietes (16)  
 
Raksti > Raksta apraksts
Pievienoja: BioEfekts SIA - 04.07.2010

Mikroorganismu iedzīvošanās augsnē – introdukcija


 

Mikroorganismu savstarpējās attiecības augsnē ir ārkārtīgi sarežģītas un daudzveidīgas. Tie veido populācijas, savdabīgas grupas, kas viena ar otru mijiedarbojas. To starpā ir gan mierīga līdzāspastāvēšana, gan konkurence, gan savstarpējs izdevīgums, gan parazītisms. Populācijas apdzīvo ekoloģiskās nišas, kur katram ir sava vieta un nozīme, viss ir savstarpēji saistīts, un viss atrodas nepārtrauktā mainībā (kustībā). Vieni dominē, citi atkāpjas. Mainīgie vides apstākļi reizēm dod priekšroku vieniem, citi savukārt spiesti gaidīt savai attīstībai piemērotāku laiku. Barības resursu daudzums un pieejamība, vides apstākļi nemitīgi mainās. Tas nosaka to, kuriem tad klāsies vislabāk. Arī plēsonība te ir izplatīta, kā jau it visur dabā.

Liela mikroorganismu daudzveidība ir tā, kas ļauj ekoloģiskām nišām būt nosacīti pilnām, neļaujot kādam patogēnam nekontrolēti savairoties. To sauc par dabisko līdzsvaru. Mikroorganismi kontrolē (ierobežo) cits citu, nepieļaujot atsevišķu mikroorganismu populāciju pārmērīgu attīstību.

Lūk, tādēļ ir tik svarīgi saglabāt šo trauslo, dabisko līdzsvaru un augu audzēšanā pielietot bioloģiskas metodes.

Eksperimentāli ir noskaidrots, ka mikroorganismu iedarbīgums atkarīgs no augsnes tipa, nevis no ienesto mikroorganismu šūnu daudzuma. Introducētie mikroorganismi labāk iedzīvojas mālainās nekā smilšainās augsnēs. Augsnē iedzīvojas tieši tik daudz mikroorganismu, cik dotajā vietā augsne spēj nodrošināt ar barības vielām un dzīves telpu. Tāpēc īpaši augu slimību profilaksei ir izstrādāts preparāts BioMikss, kas satur daudz dažādu ekoloģiski atšķirīgu, bet līdzīgas funkcijas pildošu mikroorganismu. Tas nodrošina preparāta iedarbīgumu dažādos vides apstākļos. Kā likums, vislabāk iedzīvojas vietējie mikroorganismi, t.i., Latvijā – no Latvijas augsnēm izdalītie.

Jaunākie pētījumi, kur tiek izmantotas filoģenētiskās analīzes metodes, ļauj izsekot mikroorganismu evolūcijai un parāda, ka būdami vizuāli, fizioloģiski līdzīgi, vienu un to pašu sugu mikroorganismi katrā reģionā patiesībā ir ģenētiski atšķirīgi. Pastāv dažādi baktēriju ekoloģiskie tipi. Tas ļauj secināt, ka dabā globalizācija nepastāv un nav pieļaujama. Tāpat kā dzīvnieku un augu pasaulē mums jāsargā savi vietējie augi un dzīvnieki no citu zemju sugu invāzijas, tāpat arī mūsu, vietējie mikroorganismi ir sargājami no svešiem mikroorganismiem, kas potenciāli var izjaukt Latvijas sugu dabisko līdzsvaru.

Latvijas daba ir samērā veselīga un neskarta, un ekoloģiskās nišas ir nosacīti aizpildītas. Ar mērķtiecīgu rīcību un mērenu, saprātīgu iejaukšanos mēs varam panākt optimālu efektu. Regulāri ienesot augsnē mikroorganismus, kas izdalīti no Latvijas augsnes, mēs nodrošinām augam labvēlīgo mikroorganismu pārsvaru, un līdz ar to gūstam pārsvaru un kontroli pār patogēniem mikroorganismiem.

Pilnīgi degradētās un saindētās augsnēs, kurās ir neliela mikroorganismu daudzveidība, zinātnieki meklē risinājumus, radot ģenētiski modificētus mikroorganismus, kas būtu mazjutīgi, piemēram, pret konkrētu pesticīdu, kas ticis ilgstoši izmantots kāda kultūrauga audzēšanā. Tas tiek darīts, lai pasaulē pasargātu tālāku mežu iznīcināšanu lauksaimniecības platību ierīkošanai. Bieži vien vienas lauksaimniecības kultūras audzēšana ir valsts ekonomikas pamats, tādēļ tik nozīmīga ir zinātnieku kopīga rīcība problēmu risināšanā. Aizvien vairāk tiek meklētas un arīdzan aizvien plašāk pielietotas bioloģiskās metodes arī lielās saimniecībās un monokultūru audzēšanā. Cilvēku domāšana kļūst tālredzīgāka, un izpratne par dabas norisēm un vajadzībām aizvien pieaug. Tas priecē un rada ticību nākotnei.

Svarīga ir preparāta baktēriju un sēņu spēja iedzīvoties augsnē, jo tikai tas nodrošina preparāta ilgstošu efektivitāti.

Vietējie mikroorganismi, kā likums, labāk iedzīvojas, jo ir piemērojušies vietējiem apstākļiem un spēj aktīvi ieņemt un noturēt savas ekoloģiskās nišas.

Jaunākie pētījumi ļauj izsekot mikroorganismu evolūcijai un vēlreiz apstiprina faktu, ka „globalizācijai šeit nav vietas”.

Būtiski, lai derīgie mikroorganismi savlaicīgi apņemtu auga sakņu sistēmu un neļautu tur iekļūt patogēniem.

Mums patiesi ir paveicies, ka Latvijas zinātnieku sasniegumus varam izmantot savā ikdienā un plūkt viņu milzīgā darba saldos augļus.

BIOEFEKTA efektīvie mikroorganismi jau 17 gadus čakli kalpo Latvijas zemniekiem.






 
Autorizācija
 

E-pasts:  
Parole:  
 

Reģistrēties
Aizmirsu paroli
 
 
Kalendārs
 
 
 Augu ziedēšanas kalendārs
 Augu ziedu un augļu tabula
 Augļu un ogu kalendārs
 
 
 
Informācija
 

Ērtākai stadisim.lv izmantošanai aicinām izmantot Firefox vai Google Chrome

 
Reklāma











 

  
Autortiesības: stadisim.lv 2010 - 2024.
0.11694 - 7613