Sākums
   
Katalogs
   
Pakalpojumi
   
Galerija
   
Uzņēmumi
   
Pasūtīt
   
Kontakti
 
91
 
Meklē augu grupas, augu veidus, augus, uzņēmumus, uzņēmumu darbības veidus!


 
Pasākumi
 

Pievieno savu pasākumu!
 
Raksti
 

Augļu koki
AUGĻU KOKU APGRIEŠANA...
 
Sīpolpuķes
Liliju stādīšana....
 
Rozes
Rožu mēslojums OSMOCOTE-kā tas darbojas?...
 
Telpu augi
LU Botaniskajā dāŗzā zied acālijas....
 
 
Iesakam
 
1
 Īriss zemais bārdainais ‘ZILI ZAĻI BRĪNUMI’
2
 Roze Vēsturiskā SEVEN SISTER ROSE
3
 Pahisandra Galotņu
4
 Roze Vīteņroze GIARDINA
5
 Ceriņš parastais/ violets
6
 Puķu pods "Zēns"
7
 Roze Floribundroze LALANDE DE POMEROL
8
 Upeņu-ērkšķoga Josta
9
 Floksis skarainais "Classic Cassis"
10
 Kressalāti (BIOloģiski audzētas sēklas) Curled 2500 augiem sēklas
 
Statistika
 

 Stādi: 5004
 Stādu veidi: 3709
 Stādu vienības: 331862
 Uzņēmumi: 24
 

     
 

Visi (112)  Augļu koki (5)  Augsnes uzlabošana (4)  Ciemos dārzā.... (1)  Dārza darbu kalendārs (3)  Dārzeņi (8)  Dažādi (16)  Lapu koki un krūmi (10)  Ogulāji (8)  Receptes (1)  Rozes (4)  Sēklas (1)  Sīpolpuķes (7)  Skuju koki (1)  Telpu augi (1)  Vīnogas (1)  Zāliens (1)  Ziedi (12)  Ziemcietes (16)  
 
Raksti > Raksta apraksts
Pievienoja: Agita (Admin) - 02.11.2011

Virši zili, virši sārti...


Savvaļā virši (Calluna vulgaris) ir pieticīgi, aug nabadzīgās smilts augsnēs un augstajos purvos. Skaisti ziedošās, speciāli dārziem veidotās šķirnes ir prasīgākas.
1.noteikums. Vieta Viršu stādīšanai izvēlas saulainu, no vējiem pasargātu vietu. Augsnei jābūt (pH 4,5-6,0), kūdru saturošai, vidēji mitrai līdz sausai, ne īpaši bagātai ar barības vielām, jo virsim dabiski raksturīgs nabadzīgs barošanās režīms. Augsnēs ar sārmainu reakciju virši nespēj uzņemt vajadzīgos barības elementus – dzelzi (Fe) un mangānu (Mn), tāpēc veidojas lapu hloroze. Tās dzeltē, bālē, augi novājinās vai pat aiziet bojā.


Virši ‘Silver Knight’
2.noteikums. Augsne Substrātam jābūt caurlaidīgam, irdenam, lai novērstu stāvoša ūdens uzkrāšanos un saknes spētu sasniegt dziļākos zemes slāņus. Skujas ir jūtīgas un lieka mitruma dēļ var sākt pūt. Stādīšanai ieteicams kūdras maisījums ar skujām, smilti vai jebkuru citu materiālu, kas uzlabo substrāta irdenumu. Viršu sakņu sistēmai raksturīga mikoriza – saknes un sēņu mijiedarbība. Tāpēc ir ļoti labi, ja stādīšanas bedrē ieber arī sauju augsnes no iepriekšējās augšanas vietas, kur jau izveidojusies viršaugiem tīkama mikroflora. 

Virši ‘J.H.Hamilton’
3.noteikums. Stādīšana Stādot vēlams saglabāt iepriekšējo augšanas dziļumu, lai apakšējās skujas saskarē ar augsni nesāktu pūt. Iestādot par dziļu, saknes smok, augs nīkuļo un var aiziet bojā.
Viršus vēlams stādīt lielākos laukumos un grupās. Pēc iestādīšanas regulāri laista, lai augi neiekalstu un veiksmīgi iesakņotos. Vēlams augsnes virskārtu noklāt ar kūdru vai mizu mulču, lai samazinātu augsnes sakaršanu un mitruma iztvaikošanu no virskārtas.
4.noteikums. Apgriešana Ik pavasari krūmiņus vēlams apgriezt, lai veicinātu dzinumu atjaunošanos un kompaktu augumu. Var apgriezt spēcīgi, atstājot nelielas zaru pamatnes, vai tikai noīsināt noziedējušās ziedkopas. Kopumā krūmam jābūt ar dabisku, ieapaļu formu. Virši pavasarī plaukst vēlu un ilgi izskatās nepievilcīgi un nedzīvi, tāpēc jābūt pacietīgam un ar griešanu nav jāsteidzas, lai nenogrieztu dzīvu zaru, kļūdaini uzskatot to par nokaltušu.

Virši ‘Dark Star’
5.noteikums. Kopšana Ziemā vēlams viršus piesegt, jo tie neiztur bezsniega ziemas ar zemu temperatūru. Segšanai labi noder skujkoku zari. 
Mēslošanai der īpašie mēslošanas līdzekļi, kas domāti virsaugiem vai rododendriem. Jāievēro ieteiktās devas, lai nepārcenstos, jo virši ir sāļu jutīga kultūra.
Kaimiņi. Viršu dārzos stādāmi ne tikai ēriku dzimtas augi – ērikas un grīņu sārtenes, bet arī dzērvenes, brūklenes, mazāk zināmās dabēcijas un brukentālijas, pīeras, kalmijas, vistenes un citi zemsedzes augi, kā arī zema auguma lapu kokaugi. Ar viršiem labi sader visas rododendru sugas un, protams, visdažādākie skuju kokaugi.

 Raksts tapis sadarbībā ar žurnālu Dārzā.






 
Autorizācija
 

E-pasts:  
Parole:  
 

Reģistrēties
Aizmirsu paroli
 
 
Kalendārs
 
 
 Augu ziedēšanas kalendārs
 Augu ziedu un augļu tabula
 Augļu un ogu kalendārs
 
 
 
Informācija
 

Ērtākai stadisim.lv izmantošanai aicinām izmantot Firefox vai Google Chrome

 
Reklāma











 

  
Autortiesības: stadisim.lv 2010 - 2024.
0.107968 - 12248